Stanowisko tylnego strzelca

29 września 2017 andrejax 0

Pod skalpel trafiło tylne stanowisko strzeleckie, ponieważ w modelu jest źle odwzorowany kształt górnej części kadłuba nad stanowiskiem strzelca zaistniała potrzeba korekcji. Po małych zabiegach udało mi się uzyskać w miarę poprawny kształt.

Koszęcin 2017

29 marca 2017 andrejax 0

W dniach 17-19 marca, ekipa modelarzy SPM brała udział w VI Koszęcińskim Festiwalu Modelarskim Koszęcin 2017 Dość długą drogę urozmaiciliśmy w piątek  zwiedzaniem Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach, gdzie  mieliśmy okazję   posłuchać ciekawych opowieści  przewodnika oraz poczuć dotyku historii. Następnego dnia, po rozstawieniu modeli część ekipy udała się do Krakowa do Muzeum Lotnictwa i Astronautyki. W czasie trwania imprezy można było obejrzeć wydobyte przez miejscowe grupy eksploracyjne ogniwa gąsienic różnych czołgów czy elementy amerykańskiego B-24 Liberator, który rozbił się koło Krupskiego Młyna, Focke Wulfa FW-189 który rozbił się w okolicy Lublińca. Imprezę uświetnił występ bractwa rycerskiego z Boronowa, GRH „Austerlitz, […]

Projekt Łoś

24 marca 2017 andrejax 0

W końcu się doczekał po latach spędzonych w szafie. Łoś idzie pod skalpel. Postanowiłem wykonać model niekoniecznie z pudła. Pierwsze podejście, wnętrze połówek kadłuba odtworzenie struktury.