VI Wrocławski Model Show

W dniach 1-2 kwietnia delegacja SPM brała udział w VI Wrocławskim Model  Show. Impreza rozgrywana była w II LO . Miejsce ciekawe zwłaszcza, że to właśnie tam kręcono sceny do filmu pt. „Wielki bieg”. W sobotę, dzięki uprzejmości kolegów z SPH Denar z Elbląga  zwiedziliśmy Muzeum Wojsk Inżynieryjnych, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć wiele interesujących  eksponatów i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat historii wojsk inżynieryjnych w Polsce. Wrocław sam w sobie jest ciekawym miejscem i oczywiście skorzystaliśmy z okazji  poznania jego zakamarków oraz skosztowaliśmy specjałów tamtejszej kuchni.

Festiwal swoimi rozwiązaniami organizacyjnymi natchnął nas do nowych pomysłów które postaramy się wykorzystać na najbliższym PAPRYKARZU. Szkoda że wielu modelarzy nie przybyło do Wrocławia przez co w wielu miejscach stołów wystawienniczych  było pustawo.

Nasze modele które zabraliśmy ze sobą w ilości raczej symbolicznej znalazły uznanie sędziów i dzięki temu wróciliśmy z tarczą, choć zapewne nie tak bardzo tryumfalnie jak byśmy tego chcieli. Naszą nagrodę wręczyliśmy autorowi wspaniałego modelu samolotu LVG koledze Pietrucha Mieczysław