O nas

Szczeciński Paprykarz Modelarski

 

 

Jesteśmy nieoficjalna grupą zrzeszającą Modelarzy ze Szczecina i regionu, naszą wspólną pasja jest tworzenie modeli, replik: czołgów, samolotów i okrętów z okresy I i II WŚ a także okresu powojennego. Nasza grupę stanowi około 20 osób, oryginalny pomysł na jej nazwę zrodził się z potrawy z jaką chyba wszyscy kojarzą Szczecin czyli Paprykarza Szczecińskiego. Jako, że jesteśmy przedstawicielami różnych zawodów i grup społecznych, nie zamykamy sie na nikogo. Tak więc wszyscy, których zainteresowania są bliskie modelarstwu, historii, militariom i technice są w naszym gronie mile widziani.
Działając w grupie zgranych i zaangażowanych ludzi chcemy tworzyć pozytywny wizerunek naszego hobby, propagować modelarstwo wśród młodych ludzi. W roku 2013 udało nam się zorganizować po wycofaniu się poprzednich organizatorów III edycje Szczecińskiego Festiwalu Modelarskiego „Paprykarz”. Organizujemy wspólne spotkania , każdego roku staramy się odwiedzać wystawy modelarskie w całej Polsce.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej strony i podzielenia się z nami waszymi opiniami w tematyce modelarskiej, a także do współpracy z nami. Ponieważ stanowimy tylko cześć modelarzy ze Szczecina a chcielibyśmy żeby nasze grono stale się powiększało. Możesz się do nas przyłączyć korzystając z adresu mailowego. Regularnie zaglądając na naszą stronę zawsze wcześniej dowiesz się o planowanych przez nas wyjazdach i spotkaniach, w których możesz uczestniczyć.