Paprykarz 2017

 

 

Podsumowanie i wyniki  VII PAPRYKARZA:

Wystawiono ogółem 747  modeli z czego  618 do części festiwalowej,  21 do  części tematycznej plastikowej, 53. do części tematycznej kartonowej. W części wystawowej  wystawionych było 55 modeli –  nie podlegały one ocenie.

  • Puchar Prezydenta Miasta Szczecin za najładniejszy model  został przyznany dla Przemysław Litewka za model  Ansaldo A1 Balilla
  • Puchar Marszałka województwa zachodniopomorskiego za najlepszy model juniora: Szymon  Czaus za wczesnosłowiański  gród schronieniowy
  • Nagroda  Dyrektora Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie  za najlepszy model dla juniora otrzymała Róża Bartko-Kozieł za Enzo Ferrari; Za najlepszy model dla seniora otrzymał Grzegorz Mądry za autobus Jelcz.
  • Puchar Prezesa TPD  w Szczecinie  otrzymuje Jaś Łabędzki za model Pudel Warszawska Pantera
  • Puchar  Dyrektora Izby Administracji Skarbowej  w Szczecinie ze najciekawszy model  w barwach polskich  decyzją fundatora otrzymał :  Paweł Haszler za Mig 29; a pozostałe wyróżnienia otrzymali: Jakub Pielot za model Rudy w akcji; Jaś Łabędzki za model Pudel Warszawski; Maciej Narulski za model Ford TfC
  • Puchar Specjalny Grand Prix PUBLICZNOŚCI został przyznany Dawid Mateja za model Mad Maluch max
  • Nagroda dowódcy 12 Bazy Bezzałogowych Statków Powietrznych  otrzymuje Andrzej Ligocki za Mi 17
  • Puchar Specjalny za NAJLEPIEJ WYKONANY MODEL PLASTIKOWY zdaniem SPM SZCZECIN został przyznana Gerd Peter Rasch za kolekcję 307 SQN RAF
  • Puchar Specjalny za NAJLEPIEJ WYKONANY MODEL KARTONOWY zdaniem SPM SZCZECIN został przyznany Wiesław Kochanek za USS Indianapolis
  • Wyróżnienie specjalne „za najlepszy metal na modelu”  otrzymuje: Marcin Wawrzynkowski za model PZL P-8
  • Wyróżnienie f-my Remondis  „za najciekawszy model związany z gospodarką komunalną” otrzymuje: Damian Tarnowski za Opel Blitz
  • Grand Prix  Wydawnictwa ANSWER za najciekawszy model  tego wydawnictwa otrzymuje:  Bartkowiak  Mateusz za KV-2
  • Nagroda od sekcji modelarskie KOMPAS Klubu Marynarki Wojennej Riwiera  Sławomir Grochmalski za T34/76
  • Złota Baba Pruska za najlepszy model kartonowy wg. Olsztyńskiego Stowarzyszenia Modelarzy „Warmia” dla Grzegorz Mądry za autobus jelcz za model plastikowy: Bielewicz Mariusz za  pojazdy z operacji DUNAJ
  • Wyróżnienie od stowarzyszenia Modelarzy redukcyjnych ORZEŁ Gniezno  dla Andrzej Ligocki za Mi 17
  • Nagroda portalu architekturaizegary.pl  otrzymuje Dariusz Fabian za model kościoła  Mariackiego w Krakowie
  • Puchar Specjalny za NAJLEPIEJ WYKONANY MODEL zdaniem firmy MASTER, , nagrodę przyznaną przez właściciela firmy MASTER ze SZCZECINA otrzymał : Brzeziński Błażej za Saab J-35
  • nagrodę od strony  Arkady 72  w postaci  modelu  Wellington otrzymuje :Szymon Gruźlewski za model Ts 11 Iskra
  • Nagrody Modelarzy Redukcyjnych z Łasku „Za najciekawszy model samolotu odrzutowego w kategorii Junior otrzymuje Szymon Gruźlewski za model Ts 11 Iskra, „Za najciekawszy model samolotu odrzutowego w kategorii Senior” otrzymuje : Marek Świderski za model Mig 23.
  • Nagrodę specjalną od firmy MIRAGE HOBBY dla juniora festiwalu otrzymała :  Dominika Sziedel za model samochód pancerny KUBUŚ
  • Za najlepiej wykonany model firmy Mirage Hobby, nagrodę od firmy MIRAGE HOBBY otrzymał: Jacek Wesołowski za  samochód pancerny KUBUŚ
  • Nagrodę – Puchar „Pod but” za najlepszy model konkursu według Koszalińskiego Plutonu Modelarskiego, decyzją fundatorów otrzymał Jarosław Sierko  za model Plauen 45
  • Puchar Kombatanta ufundowany  przez  modelarnię COMBAT z Chełmży  został przyznany Przemysławowi Litewce za model Ansaldo A-1 Balilla
  • Statuetka SPH DENAR za najlepszy model w barwach Polskich otrzymuje Przemysław LITEWKA za Bristol F2B
  • Nagroda Koła modelarskiego Broń i Bara z Koszęcina  dla  Jaś Łabedzki  za model Pantera Pudel.
  • Nagroda Trójmiejskiego Pikniku Modelarskiego przyznana została decyzją fundatora otrzymał  Dakowski Piotr za HMS Speedy
  • Puchar IPMS Warszawa za najlepszy model otrzymuje: Gerd Peter Rasch za kolekcję modeli 307 SQN RAF
  • Puchar IPMS Polska za najlepszy model w barwach Polskich  otrzymuje Marek Świderski za model MiG – 23 UB
  • Nagrodę Kapitana otrzymuje Andrzej Ligocki za model PT – 91 „Twardy”
  • Nagrodę Specjalną Inowrocławskiego Stowarzyszenia Modelarzy Redukcyjnych, decyzją fundatora otrzymał Wiesław Kochanek za USS Indianapolis
  • Nagrodę „Za  wprowadzenie Sklepowego w zachwyt”  ufundowaną przez sklep modelarski  24 Hobby z Inowrocławia otrzymał: Marek Świderski za MIG 23 UB
  • Puchar  firmy TORO Model za  najfajniejszą  figurkę otrzymuje : Aleksander Połoszański za model „pomnik Manfreda von Richthofena”
  • Nagrody od f-my DOMART:
    I m-ce :Jacek Nabiałek za Renault 4,   II m-ce Róża Bartko-Kozieł za Enzo Ferrari,   III m-ce Marek Litarowicz za Mercedes AMG GT,  Za propagowanie modelarstwa samochodowego cywilnego otrzymuje Marek Litarowicz
  • Nagrodę specjalną ufundowaną przez Robert Benasiewicz  „Drzewa i krzewy na dioramy i makiety” za najlepszą roślinność na  modelu otrzymał: Marcin Wolszczak za BTR 60

    W części tematycznej kartonowej wyłoniono następujących zwycięzców:

    WT S samoloty:

    Piotr Targoński za model PZL 23b Karaś, Bartosz Kokoszka za model Polikarpow I 16, Paweł Mistewicz za model Polikarpow Po-2WS, Wojciech Pietrzykowski za model Brewster b239 Buffalo, Piotr Rowiński za model Brewster b239 Buffalo

    WT O okręty:

    Łukasz Babczyński za model M-35, Mateusz Pikora za model HMS Onslow, Wiesław Kochanek za model Vainamoinen, Mariusz Szefner za model niszczyciel-lider Baku, Zbigniew Głuszko za model ORP Generał Haller

    WT P pojazdy:

    -Jerzy Cholewa za model t34/76, Bartosz Kokoszka za model ZIS5 Cysterna, Michał Rafalski za model KW2, Piotr Wiśniewski za model Pz.Kpfw 38t, Leszek Chabrowski za model armaty p.panc. PAK40

W części tematycznej plastikowej „syberyjska zima” wyłoniono następujących zwycięzców:

  • A1 pojazdy:Karol Cieślarczyk za model Stug III F, Aleksander Połoszczański za model aerosanie, Piotr Mostowiak za model BRDM-2A2 samoloty:

    Artur Oślizło za model Polikarpov I-153, Błażej Brzeziński za model LaGG-3 Series 1-4

    A3 pozostałe:

    Paweł Szkopek za model Russian sniper, Jarosław Sierko za model Patrol, Wiktor Grabiński za model Roztopy

W części festiwalowej przydzielono następujące wyróżnienia, i tak odpowiednio w klasie, wyróżnienia otrzymali:

  MODELE KARTONOWE:

(KS1) Samoloty śmigłowe jednosilnikowe (junior/senior), wyróżnienie otrzymali:

(SENIORZY) Wojciech Pietrzykowski za model PZL-102B ŁOŚ, Bartosz Kokoszka za model Spitfire IXc, Stanisław Sznajdrowski za model Junkers JU87 Stuka

(KS2) Samoloty śmigłowe wielosilnikowe (junior/senior), wyróżnienie otrzymali:

(SENIORZY) Wojciech Pietrzykowski za model Fokker F.VIIB/3M

(KS3) samoloty odrzutowe i szybowce – (junior/senior), wyróżnienie otrzymali:

(JUNIORZY) Krzysztof Pliszka za model SU-7, Paweł Haszler za model MIG 29

(SENIORZY) Michał Szaforz za model Vought F6U-1 Pirate, Piotr Dakowski za model Ohka K1, Bartosz Kokoszka za model F15C

 (KH) Helikoptery – (junior/senior), wyróżnienie otrzymali:

(SENIORZY) Krzysztof Zabłocki za model Mi-28, Dawid Kopacki za model AH-64A Apache

 (KO1) Okręty i statki bojowe- (junior/senior), wyróżnienie otrzymali:

(JUNIORZY) Olivier Swatek za model kuter torpedowy

(SENIORZY) Dariusz Fabian za model USS California, Tomasz Szkwarek za model HMS Good Hope, Jarosław Dzierżawski za model IJN Uranami

 (KO2) Okręty podwodne – (junior/senior), wyróżnienie otrzymali:

(JUNIORZY) Paweł Haszler za model okręt podwodny K-3 Leninski Komsomoł, Krzysztof Pliszka za model Heht, Joanna Wantowska za model Seehund

(SENIORZY) Krzysztof Szeffner za model November, Krzysztof Zabłocki za model Trieste, Łukasz Mańkowski za model U-boot typ IXc/40

(KO3) statki cywilne i flota rzeczna – (junior/senior) wyróżnienie otrzymali :

(JUNIORZY) Krzysztof Pliszka za model Barka rzeczna IZA, Wiktor Prokop za model Butte

(SENIORZY) Krzysztof Szeffner za model Monitor rzeczny Warszawa, Zbigniew Głuszko za model m/s Olimpia

(KZ) Żaglowce – (junior/senior) wyróżnienie otrzymali :

(SENIORZY) Krzysztof Kozaryn za model Holk Gdański, Piotr Dakowski za model HMS Speedy

(KPK) Pojazdy wojskowe kołowe – (junior/senior), wyróżnienie otrzymali:

(SENIORZY) Piotr Wiśniewski za model PaK40, Dawid Kopacki za model ATF Dingo1, Mateusz Bartkowiak za model  M-13 Katiusza

(KPG) Pojazdy wojskowe gąsienicowe – (junior/senior), wyróżnienie otrzymali:

(JUNIORZY) Jakub Dyja-Paruzel za model Panther, Antoni Szyłko za model Tygrys, Wiktor Prokop za model T-34 RUDY

(SENIORZY) Piotr Wiśniewski za model SdKfz. 165 Hummel, Dariusz Fabian za model Mazur, Michał Rafalski za model MTLB Transporter opancerzony

(KPC) Pojazdy cywilne – (junior/senior), wyróżnienie otrzymali:

(JUNIORZY) Małgorzata Walo za model radiowóz policyjny, Malwina Rudnicka za model Honker Policja, Klaudia Boczek za model Wóz Drzymały

(SENIORZY) Dawid Kopacki za model Polonez, Grzegorz Mądry za model Jelcz 021, Lucjan Imiołczyk za model Dzik 21

(KB) Budowle – (junior/senior), wyróżnienie otrzymali:

(JUNIORZY) Jarema Wanat za model Latarnia morska Czołpino, Paweł Haszler za model Latarnia morska w Swinoujśniu, -Emilia Pliszka za model Chata olęderska

(SENIORZY) Krzysztof Szeffner za model kościół w Szczecinie Dąbiu, Dawid Kopacki za model Brama Wolińska w Goleniowie, Dariusz Fabian za model kościół Mariacki w Krakowie, Piotr Gaca za model Wieża wodna Bydgoszcz Główna

(Kpsz) Pojazdy szynowe – (junior/senior), wyróżnienie otrzymali:

(SENIORZY) Artur Kogut za model parowóz wąskotorowy Bn2t Riesa z wagonikami kolebami, Krzysztof Szeffner za model drezyna tatra wersja Czechosłowacka, Ryszard Woźniak za model Parowóz HCP 1-6-2 „Bułgar”, Marcin Dąbrowski za model Tkh Ferrun

(KPKiF) pojazdy kosmiczne i  fantazyjne – (junior/senior), wyróżnienie otrzymali:

(JUNIORZY) Mateusz Jarzębski za model Atlantis Space Shuttle, Joanna Wantowska za model Naboo N-1Starfighter, Eryk Robok X-Wing

(SENIORZY) Mateusz Przybylski za model Warhammer 40k Space Marine Dreadnought, Krzyzstof Szeffner za model stacja bojowa Polus

(KD) Dioramy – (junior/senior), wyróżnienie otrzymali:

(JUNIORZY) Eryk Robok za model Czołgi w walce, Filip Famuła za model bitwa HOTH, Jakub Piełot za model Rudy w akcji

(KF) Figurki – (junior/senior), wyróżnienie otrzymali:

(JUNIORZY) Olivier Swatek za model Dinozaur, Wiktor Prokop za model Piłsudski, Adrian Syrocki za model Joanita

(SENIORZY) Krzysztof Szeffner za model AT-ST, Mariola Jarecka za model Wall-E

(WTF)  wszystko inne co  nas mile zaskoczy – (junior/senior), wyróżnienie otrzymali:

(JUNIORZY) Joanna Wantowska za model Trebusz Średiowieczny

(SENIORZY) Michał Szaforz za model Nebelwerfer

MODELE PLASTIKOWE

(Pkk) kolekcje modeli – (kategoria łączona), wyróżnienie otrzymali: Koło modelarskie SP54, za kolekcję modeli PZL, Maciej Narulski za kolekcję tankietek, Filip Samborski za samoloty polskie 1939, seniorzy: Grzegorz Mądry za Pionierzy lotnictwa, Michał Niwiński za Bf-108, Gert Peter Rasch za 307 SQN RAF.

(PS0m) samoloty do 1921 skala 1/72 i mniejsze – (kategoria łączona), seniorzy: Przemysław Litewka za RAF BE.2c.

(PS0d) samoloty do 1921 skala 1/48 – (kategoria łączona):nie rozegrano

(PS1m) samoloty śmigłowe skala 1/72 i mniejsze – (junior/senior), wyróżnienie otrzymali: juniorzy: Arkadiusz Fiszer za P-47 Thunderbolt, Joanna Wantowska za Mosquito, Krzysztof Pliszka za Me-110, Przemysław Augustyniak za Spitfire, seniorzy: Marcin Strębski za PZL P.7A, Tomasz Opaliński za MQ-9, Andrzej Kosłowski za Spitfire IX, Piotr Dakowski za PZL P.I, Kuba Pionko za Spitfire Mk. IX.

(PS1s) samoloty śmigłowe skala 1/48 – (junior/senior), wyróżnienie otrzymali: juniorzy: Joanna Wantowska za P-61, Szymon Gruźlewski za Oxford Mk.I, Kółko modelarskie przy SP 54 za RWD-8, seniorzy: Sariusz Sommerfeld za IAR 80, Artur Oślizło za Spitfire Mk.IX, Radosław Korniluk za Nakajima A6M5 Zero, Andrzej Ligocki za M28 Skytruck. Otto Burghardt za J1N1-S Gekko

(PS1d) samoloty śmigłowe skala 1/32 i 1/24 – (junior/senior), wyróżnienie otrzymali: juniorzy: Krzysztof Pliszka za Corsair F4U, seniorzy: Sławomir Grochmalski za Nieuport 17, Przemysław Litewka za Ansaldo A1 Balilla, Bogdan Żołnierowicz za Supermarine Spitfire Mk.Vb, Artur Oślizło za Albatros D.V.

(PS2m) samoloty odrzutowe skala 1/72 i mniejsze – (junior/senior), wyróżnienie otrzymali: juniorzy: Krzysztof Pliszka za F-15, Szymon Gruźlewski za TS-11, Szymona Wolak za F-16, Seniorzy: Marcin Strembski za AV-8S, Mikołaj Płaczek za SBLim-2A, Kuba Pionko za Fw TL Flitzer.

(PS2s) samoloty odrzutowe skala 1/48 – (junior/senior), wyróżnienie otrzymali: juniorzy: Jaś Łabędzki za Avia S-92, seniorzy: Dariusz Dźwigała za F-4, Artur Oślizło za F-14 Tomcat, Błażej Brzeziński za Saab J-35

(PS2d) samoloty odrzutowe skala 1/32 i 1/24 (junior/senior), wyróżnienie otrzymali: juniorzy: Kinga Gałązka za Mig-17, seniorzy: Artur Oślizło za Me-163B

(PSM) śmigłowce wszystkie skale – (junior/senior), wyróżnienie otrzymali: juniorzy: Mateusz Jarzembski za Mi-24, Szymon Wolak za EC665, Krzysztof Pliszka za UH-1B, seniorzy: Andrzej Ligocki za Mi-17, Artur Oślizło za Chinook AC-1, Wojciech Sokołowski zaKaman SH-2.

(PSC) samoloty cywilne wszystkie skale – (kategoria łączona), wyróżnienie otrzymali: juniorzy: Joanna Wantowska za Me-108, seniorzy: Grzegorz Mądry za Fokker Spin, Marcin Wawrzynkowski za Boeing B 747, Bogusław Rywak za An-2 Lala1

(PG1) pojazdy wojskowe gąsienicowe  skala 1/72 – (junior/senior), wyróżnienie otrzymali: juniorzy: Krzysztof Pliszka za Challenger, Krzysztof Wieleba za E-100, Wojciech Cebo za ISU-152, seniorzy: Marcin Strembski za Panzer I, Piotr Mostowiak BMD-2, Jakub Łagódka za SdKfz 11.

(PG2) pojazdy wojskowe gąsienicowe  skala 1/35,  1/48 i  większe – (junior/senior), wyróżnienie otrzymali: juniorzy: Łukasz Stanisławski za 7TP, Krzysztof Wieleba za Panzer IV, Jakub Gotfryd za Pantera, seniorzy: Artur Oślizło za Type2 KA-MI, Dariusz Mierzowiec BMP-2, Wojciech Sokołowski za ZSU-57-2,

(PK1) pojazdy  wojskowe kołowe  skala 1/72 – (junior/senior), wyróżnienie otrzymali: juniorzy: Krzystof Wieleba za BA-9, Piotr Litewka za Fiat 621, Dominika Sziedel za Kubuś, seniorzy: Andrzej Lis-Kujawski za Diamond Dump Truck, Marcin Wolszczak za Fennek, Sławomir Waszkowski za UAZ 452.

(PK2) pojazdy wojskowe kołowe  skala 1/35, 1/48 i większe – (junior/senior), wyróżnienie otrzymali: juniorzy: Narulski Maciej za FORD TFC, Szymon Wolak za BA-3, Wieleba Krzysztof za Satghound AA, seniorzy: Witold Wołyniec za Scout car, Oślizło Artur za Rosomak, Jakubczak Piotrek za SCUD.

(PA) Artyleria  i urządzenia wojskowe bez własnego napędu wszystkie skale – (kategoria łączona), wyróżnienie otrzymali: juniorzy: Wojciech Jastrzębski za 20mm Flakvierling 38, Jakub Niedziela za 88 raketenwerfer, Krzysztof Pliszka za Flak 8,8cm, Krzysztof Wieleba za QF-25, seniorzy: Tadeusz Gawron za Bofors wz.37, Andrzej Lis-Kujawski za PAK 43/41, Zenon Zborała za ML-20

(PsamO) Cywilne samochody osobowe – (kategoria łączona), wyróżnienie otrzymali: juniorzy: Grech Adam za Subaru Impreza, Róża Bartko-Kozieł za Enzo Ferrari, seniorzy: Jacek Nabiałek za Renault 4CV, Piotr Drozdowski za F1 Red Bull.

(PsamC) Cywilne samochody ciężarowe i pojazdy techniczne – (kategoria łączona), wyróżnienie otrzymali: juniorzy: Kornel Pałaszewski za Heavy Dumper Truck, Dawid Mortka za Wywózka Drewna, seniorzy: Bartłomiej Stawski za Case Vai

(PM) motocykle – (kategoria łączona), wyróżnienie otrzymali: juniorzy: Krzysztof Pliszka za Honda HFR750, seniorzy: Sławomir Grochmalski za Triumph, Marek Wantowski za Yamaha Vmax, Jarosław Sierko za Kettenkrad.

(PD) dioramy – (junior/senior), wyróżnienie otrzymali: juniorzy: Błażej Korzeniak za Achtung Panzer, Adam Grech za T-34/76, Wiktor Grabiński za Śladami Rzymian, seniorzy: Paweł Jastrzębski za Niemiecki szpital polowy, Witold Wołyniec za Leningrad 1942, Piotr Mostowiak za H-39.

(PSTm) Statki i okręty  w skali <1/350 – (kategoria łączona), wyróżnienie otrzymali: juniorzy: Marlena Sołtysińska za Santa Maria, seniorzy: Grzegorz Konopka za Uboot U-4, Wojciech Botwiński za U-96, Marek Filzek za Liberty, Piotr Drozdowski za IJN Musashi.

(PSTd) statki i okręty  w skali >1/351 – (kategoria łączona), wyróżnienie otrzymali: Mirosław Ostrowski za ORP Mazur, Marcin Wawrzynkowski za IJN Yahagi

(PSz) pojazdy szynowe – (kategoria łączona), wyróżnienie otrzymali: Janusz Bielewicz za Operacja Dunaj 1968, Piotr Trzciński za Frontowy eszelon, Piotr Mostowiak za Schinenwolf.

(PMin) Modele inne – (kategoria łączona), wyróżnienie otrzymali: juniorzy: Filip Samborski za StarWars Tiefighter, seniorzy: Andrzej Kozłowski za FA-330, Słowamir Grochmalski za T-34/76

(F) figurki – (kategoria łączona), wyróżnienie otrzymali: juniorzy: Filip Samborski za Warhammer Age of Sigmar, seniorzy: Aleksander Połoszczański za Pomnik Manfred von Richthofen, Jarosław Sierko za Polska 1939, Wijciech Botwiński za Templariusz, Jacek Szpuntowisz za Armia krasnoludowa.

(P) popiersia – (kategoria łączona), wyróżnienie otrzymali: Paweł Szkopek za Flying Tiger, Andrzej Bouder za Saladin.

(FR) freestyle – (kategoria łączona), wyróżnienie otrzymali: juniorzy: Krzysztof Wieleba za San Juan, seniorzy: Wiktor Wołyniec za Sherman, Piotr Drozdowski za Most zwodzony w Darłowie, Wojciech Fras za kościół w Skolwinie, Mikołaj Kozłowski za Hotel